Gezocht: helpende handen voor de HVOL

De HVOL is een grote, bloeiende vereniging. De HVOL is groot doordat er veel mensen geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van Leiden. Bloeiend is de HVOL vooral door de inzet van vele  vrijwilligers. Dat zijn onder andere de mensen die de lezingen, de excursies en de dies organiseren, de mensen die Oud Leiden Nieuws en de digitale nieuwsbrief maken, de mensen die oude foto’s digitaliseren en beschrijven, de mensen die de geveltekens en de monumentale kunst in onze stad en de verhalen van vroeger vastleggen en beschrijven, de mensen die zich bezighouden met archiefonderzoek en met de sociaal-economische geschiedenis van de stad, de mensen die achter de promotietafel van de HVOL staan bij evenementen als de Open Monumentendag en bij onze lezingen, de mensen die het Jaarboekje maken en de mensen die de Jaarboekjes in november rondbrengen, de mensen die het bestuur vormen, allemaal mensen die er samen voor zorgen dat onze vereniging een breed aanbod heeft aan activiteiten.

Er zijn al veel leden die op de een of andere manier betrokken zijn bij deze activiteiten, maar er is ruimte voor meer vrijwilligers. Misschien is het iets voor u, meewerken bij de Beeldbank, de Stem van Leiden, Geveltekens of Monumentale Kunst? Of wilt u liever een handje helpen met het organiseren van lezingen of excursies, of uw bijdrage leveren aan de promotie van de vereniging en het werven van nieuwe leden?
Of u nu bestuurlijke ambities heeft, uw schrijftalent wilt tonen of Jaarboekjes wilt rondbrengen, u bent van harte welkom. Met zijn allen zijn we de HVOL en maken we onze vereniging groot en groots. Zie de onderstaande lijst met concrete mogelijkheden, meld u aan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. en geef aan waarnaar uw belangstelling uitgaat.

Beeldbank: leden die willen helpen met het inventariseren, digitaliseren en beschrijven van oude Leidse foto’s
Excursies: leden die willen helpen om excursies te organiseren
Facebook: leden die willen helpen met het verzamelen van historische weetjes en bijbehorende afbeeldingen voor op de HVOL-Facebookpagina en op Twitter
Geveltekens: leden met historische belangstelling en affiniteit met kunst- en cultuurgeschiedenis, die willen helpen met het inventariseren en beschrijven van de geveltekens in Leiden
Jaarboekjes: leden die willen helpen met het bezorgen van de Jaarboekjes, met name in Oegstgeest, Wassenaar en de Bollenstreek
Lezingen: leden die willen helpen met nadenken over onderwerpen voor lezingen en geschikte sprekers en ook praktisch willen meehelpen om deze lezingen te organiseren
Niet-beschermd erfgoed: leden die in de wijken Zuid-West en De Mors willen helpen een inventarisatie te maken van bouwwerken, ensembles e.d. die bescherming behoeven en nu nog niet beschermd zijn
Promotie: leden die willen helpen om nieuwe leden te werven bij lezingen en andere evenementen
Stem van Leiden: leden die na een goede inwerkperiode willen helpen met het in duo’s interviewen van oudere Leidenaren; de interviews worden opgenomen en later door de interviewers helemaal uitgeschreven.
Website: leden die willen helpen met het bewerken en plaatsen van aangeleverde kopij en/of ook zelf op zoek gaan naar nieuws en achtergrondinformatie voor op de website